بروزترین » آموزشی » آموزش نقاشی روی شیشه ویترای + رنگ و طرح ویترا روی شیشه

آموزش نقاشی روی شیشه ویترای + رنگ و طرح ویترا روی شیشه

عکس مدل نقاشی ویترا روی شیشه / آموزش کار با ویترای روی شیشه

شما برای طراحی و ویترای ،نیاز به رنگ های مخصوص ویترای،قلمو و اسفنج دارید.برای شروع روی وسایل شیشه ای ارزانتر تمرین کنید.شما با طراحی و نقاشی روی شیشه ها میتوانید آنها را به وسایل با ارزش و زینتی تبدیل کنید.شیشه هایی مانند شیشه مربا،آبلیمو، ترشی و ….استفاده کنید .

آموزش گام به گام نقاشی روی شیشه ویترای

رنگ های مخصوص ویترای بر پایه تینر و آب هستند.چون ظروف شیشه ای ویترای در معرض شست و شو هستند بهتر است از رنگ های ویترای تینری استفاده کنید.قلمو ها هم دارای شماره های متفاوت از صفر تا … هستند.بهتر است قلموهای شماره های زوج را داشته باشید.دقت کنید که سر قلمو حتما گرد باشد.

در یک پالت رنگها را ترکیب کنید .برای کشیدن طرح روی ظروف اگر دستی در نقاشی ندارید طرح مورد نظر خود را پرینت بگیرید و زیر شیشه بچسبانید و با خمیرهای دورگیر که در رنگهای مختلف موجود است و میتوانید تهیه کنید ،دور طرح را بکشید  و داخل آن را رنگ آمیزی کنید.فراموش نکنید قبل از شروع و رنگ آمیزی ابتدا شیشه یا ظرف مورد نظر را خوب بشویید و خشک کنید تا سطح صاف و بدون غبار باشد تا به راحتی روی آن رنگ کنید.

برای ثابت شدن رنگ روی شیشه و ضد آب بودن آن،رنگ اکرلیک را با چسب شیشه ترکیب کنید و به اسفنج را آغشته کنید و روی شیشه به حالت ضربه ای رنگ آمیزی کنید …

شما میتوانید رنگ را با ژل مات کن نیز ترکیب کنید و روی شیشه رنگ آمیزی کنید و حتی برای ثبات رنگ روی شیشه میتوانید در آخر .پس از اتمام رنگ آمیزی اسپری فیکساتور روی کار اسپری کنید.

نکات مهمی که باید دقت کنید این است که برای سر نخوردن طرح روی شیشه،کمی چسب نواری به طرح  بچسبانید تا به شیشه بچسبد.

سعی کنید تیوپ خمیر دور گیر را به طور یکنواخت و یکدست فشار بیاورید.تا خمیر به طور یکنواخت روی شیشه بنشیند.پس از دورگیری طرح به وسیله خمیر دورگیری،اجازه بدهید خمیر به مدت چند ساعت خشک شود سپس شیشه را رنگ آمیزی کنید.پس از رنگ آمیزی نیز مدتی را برای خشک شدن رنگ ها در نظر داشته باشید زیرا خشک شدن رنگ ها چند ساعتی طول میکشد.

 

خیلی از افراد سوالات متداول میپرسند که از خمیر دور گیر و رنگ های مخصوص چه مارکی استفاده کنند.پیشنهاد ما برای شما این است که از مارک های تاچ یا پنئو استفاده کنید.این مارک ها هم تولید کننده خمیر دور گیر هستند و هم رنگ های مخصوص اکرولیک.

رنگ هایی که محلول در آب هستند نیاز به گرما ندارند به همین دلیل برای رنگ آمیزی روی آینه که زیاد شسته نمیشود از رنگ های محلول در آب استفاده میکنیم ولی رنگ هایی که روی ظروف استفاده میکنید نیاز به حرارت دارند تا ثابت شوند.

اگر میخواهید به طور جدی ظروف رنگ آمیزی شده تان شست و شو داده شود.بهتر است بعد از رنگ آمیزی و اتمام کار آن را به مدت ۳۰ دقیقه در دمای ۲۰۰ درجه سانتی گراد فر قرار دهید تا کاملا پخته شود.

اما رنگ های محلول در تینر که در بالا به شما معرفی کردیم بدون فر هم خشک میشود و قابل شست و شوی جزئی هستند .

راهنما

13 + ده =

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است