بروزترین » گالری عکس » اولین عید ژاله صادقيان و همسرش با پسرش پویا + بیوگرافی

اولین عید ژاله صادقيان و همسرش با پسرش پویا + بیوگرافی

بیوگرافی ژاله صادقيان مجری / عکسهای اینستاگرام ژاله صادقيان

 

شیرین‌ترین نوروز سال 1375 بود. نخستین سالی که پسرم، پویا در کنار ما سر سفره هفت‌سین بود. آن سال عید برایم شیرینی دیگری داشت

ژاله صادقیان (زاده ۱۳۴۴، تهران) از گویندگان باسابقه رادیو می باشد. او در تلویزیون هم به فعالیت مشغول است.در سال ۱۳۶۷ پس از فارغ التحصیلی در رشته ارتباطات از دانشگاه علامه طباطبائی دوباره به رادیو بازگشت و فعالیت خود را با برنامه «جنگ جوان» از سر گرفت.

اولین بار گویندگی را در سال ۱۳۴۹ و در سن ۵ سالگی در رادیو سراسری و در برنامه خردسالان که تهیه کننده و گرداننده آن هما احسان بود، شرکت کرد. پس از ۸ سال حضور در رادیو در سال ۵۷ هم زمان با وقوع انقلاب از رادیو خارج شد و در سال ۱۳۶۷ پس از فارغ التحصیلی در رشته ارتباطات از دانشگاه علامه طباطبائی دوباره به رادیو بازگشت و فعالیت خود را با برنامه «جنگ جوان» از سر گرفت. در اوّلین اجرای نمایشی خود در نمایش‌نامه‌ای نقش پروین اعتصامی را از خردسالی تا زمان مرگ اجرا کرد. اوّلین اجرای تلویزیونی وی برنامه‌ای تحت عنوان «گلپونه‌ها»، با مضمون شعر و موسیقی بود. او در سال ۱۳۸۳ با ترک رادیو و آغاز فعّالیّت رسمی خود در تلویزیون، اوّلین برنامه خود را با نام «چرتکه» اجرا کرد. در سال ۱۳۸۶ اجرای برنامه را در رادیو برون مرزی صدای آشنا آغاز کرد. «ستاره‌چین شب‌های روشن» اوّلین برنامه او در رادیو صدای آشنا بود. او به علّت علاقه، گویندگی را در زمینه شعر و موسیقی و ادب دنبال کرده است. وی تاکنون موفق به دریافت چندین جایزه در زمینه گویندگی شده است.

. شاید در روزهای کودکی‌اش تصور نمی‌کرد بزرگ‌‌شدنش در صدا و سیما سپری شود، اما او برخلاف بچه‌های هم‌سن و سالش که کودکی‌شان فقط در دنیای بازی‌های کودکانه سپری می‌شد، با عشق و علاقه به رادیو می‌آمد و در برنامه خردسالان صحبت می‌کرد. با وجود این‌که در آن سال‌ها کم سن و سال بود، اما خاطرات زیادی از آن سال‌ها به یاد دارد، خاطراتی که هرکدام برایش ویژگی خاصی دارد. او سال‌ها کار کرد و آموخت تا توانست خودش را در زمینه اجرا ثابت کند.

او از همان ابتدا که کارش را با صدا و سیما آغاز کرد، سعی کرد خود واقعی‌اش باشد. در آن روزها که کودکی بیش نبود، با خودش عهد کرد هر زمان که نمایش بازی می‌کند، حرف می‌زند و می‌خندد از ته‌دل باشد تا بچه‌های هم‌سن و سالش ـ که شنونده برنامه‌اش هستند ـ با تمام وجود او را باور کنند. صادقیان، این ویژگی را در طول این سال‌ها با خودش همچون دوستی مهربان به همراه داشت تا مردم با او و اجراهایش به بهترین شکل ارتباط برقرار کنند.

برنامه‌های موسیقایی، ادبی و خانوادگی تلویزیون چهره این مجری را قاب گرفته‌اند. ژاله صادقیان، بخش عمده‌ای از زندگی‌اش را در تلویزیون و رادیو گذراند و در زمان‌های مختلف ـ چه غم و چه شادی ـ همراه با مردم بود. او پس از اجرای قانون منع حضور رادیویی‌ها در تلویزیون (سال ۸۱) تلویزیون را به رادیو ترجیح داد.

البته این دوری هم زیاد دوام نداشت و تابستان ۸۶ به دعوت رادیو صدای آشنا برای اجرای مجله فرهنگی ـ  هنری ستاره‌چین شب‌های روشن انتخاب شد. این راوی شیرین‌بیان شاعرانه‌های قند پارسی، سال۹۰ به برنامه مشاعره (چکامه) شبکه آموزش آمد و اجرای این برنامه را به عهده گرفت و حالا این روزها برنامه عصر خانواده شبکه دو را اجرا می‌کند.

صادقیان معتقد است در طول این سال‌ها در برنامه‌های مختلف تلویزیونی و رادیویی لحظاتی را سپری کرده که به قول خودش خطری بودند، اما او در طول این سال‌ها به این مهارت دست پیدا کرد که چگونه با توکل و گفتن بسم‌الله از پس این لحظات بربیاید و آن را مدیریت کند. او اعتقاد دارد همه اتفاقات زندگی خیر است و بی‌دلیل هیچ چیز پیش نمی‌آید.

آشپزی‌ام خوب است، البته به شرط این‌که آشپزی کنم. راستش من خیلی روی مدیریت خانه تسلط ندارم.

اوّلین اجرای تلویزیونی وی برنامه‌ای تحت عنوان «گلپونه‌ها»، با مضمون شعر و موسیقی بود. او در سال ۱۳۸۳ با ترک رادیو و آغاز فعّالیّت رسمی خود در تلویزیون، اوّلین برنامه خود را با نام «چرتکه» اجرا کرد. در سال ۱۳۸۶ اجرای برنامه را در رادیو برون مرزی صدای آشنا آغاز کرد. «ستاره‌چین شب‌های روشن» اوّلین برنامه او در رادیو صدای آشنا بود. او به علّت علاقه، گویندگی را در زمینه شعر و موسیقی و ادب دنبال کرده است. وی تاکنون موفق به دریافت چندین جایزه در زمینه گویندگی شده است

 

فکر نمی‌کنید فرزند شما دوست دارد غذای مورد علاقه‌اش را مادرش بپزد؟

نه، این‌طور نیست که غذا درست نکنم. وقتی چیزی را دوست دارد برایش آماده می‌کنم، نه این‌که کلا او را نادیده بگیرم.

واقعیت این است وقتی او چیزی را هوس کند برایش درست می‌کنم، بد هم در‌نمی‌آید. اتفاقا همه دستپختم را دوست دارند. آشپزی بخشی از مدیریت خانه است. همه چیز به آشپزی منتهی نمی‌شود. باور کنید کارهای دیگر هم وجود دارد.

باید بگویم وقتی در برنامه لحظاتی پیش می‌آید و با موفقیت آن را مدیریت می‌کنم، در خانه هم این‌طور عمل می‌کنم. وقتی در لحظه‌ای تصمیم به عهده من است، خیلی معطل نمی‌کنم و سریع تصمیم می‌گیرم. معمولا تصمیم بیراهی هم نمی‌گیرم.

راهنما

1 + 17 =

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است