بروزترین » گالری عکس » حجت الاسلام علی سرلک و دخترش و پسرانش + بیوگرافی

حجت الاسلام علی سرلک و دخترش و پسرانش + بیوگرافی

 

 

سین: حاج آقا خودتون رو برای مخاطبان ما معرفی بفرمایید؟

جیم: سلام علیکم، علی سرلک هستم متولد سوم رمضان ۱۳۵۰٫

سین: شما متاهل هستید؟

جیم: بله و یک دختر و سه پسر دارم.

سین: اصالتاً اهل کجا هستید؟

جیم: از طرف پدری اهل الیگودرز و از طرف مادری اهل خوانسار هستم.

سین: برادر و خواهر هم دارید؟

جیم: بله، البته خواهر ندارم اما به لطف خدا هفت برادر دارم.

یعنی  انتخاب تان از اول درست بود؟

** بله،  به لطف خدا و منت امام رضاعلیه السلام.انتخاب صحیح بسیار مهم است. همسرم با خاندان مادری ام  نسبت فامیلی دوری دارند. مادرم که خدا رحمتشان کند،خوانساری بودند . پدر و مادر همسرم هم خوانساری اند. خوانساری ها فرهنگ خانوادگی خاصی دارند که درآن زن واقعا نقش آفرین است و واقعا دقت و مراقبت در جوانب زندگی ، رفت و آمد ها،  تربیت فرزند، ظاهر و باطن زندگی که همان گرما و محبت و ….. است دارد .  مادرم زندگی بسیار موفقی داشتند. علیرغم اینکه مشکلات اقتصادی زیادی داشتیم اما پدر و مادرم واقعا مدیریت خوبی  درکنار هم داشتند. آنها واقعا محور بودند.  سنگ آسیاب بودند و مشکلات را نرم می کردند .در فضای خانوادگی مان بزرگ وکوچکی یک سرمایه ی بزرگ حل مساله بود.تقریبا ما شش برادر بامیانگین تفاوت سنی سه سال بودیم.  برای بزرگتر و ارشدخودمان حرمت قائل بودیم و پدرومادر هم همیشه جایگاه خودشان را داشتند.

سین: همسرتان با شغل شما مشکلی ندارند؟

جیم: نه اصلا، می‌تونم بگم ایشان افتخار می‌کنند، البته براشون سخته به این خاطر بنده بیشتر وقت‌ها در مسافرت هستم، چه مسافرت‌های داخلی و چه خارجی و کمتر در کنار خانواده هستم ولی خوشبختانه اعتراضی نمی‌کنند.

سین: همسرتان هم تحصیلات حوزوی دارند؟

جیم: تحصیلات ایشان زیست شناسی بوده و دبیر دبیرستان و مقاطع دیگه بودند، بعد از ازدواج هم تا قبل از تولد دخترمون کار می‌کردند اما بعد از اون دیگه نرفتند، البته تحصیلات حوزوی رو در حد ابتدایی در جامعة‌ الزهرا گذراندند اما به صورت آکادمیک و دانشگاهی ادامه ندادند.

سین: در خانواه پیش از شما روحانی دیگری بود؟

جیم: خیر در خانواده خودمون نداریم، برادران در رشته‌های مهندسی، پزشکی و غیره تحصیل کرده‌اند اما چهار سال است که سه تا از نوه‌های برادرهام و یکی از برادرزاده‌هام طلبه شده‌اند.

سین‌: مشوق شما برای طلبگی چه کسی بود؟

جیم: من چندی پیش که زندگی‌نامه‌ام رو می‌نوشتم به این فصل که رسیدم فقط این شعر علامه رو مناسب دیدم که «من خس بی سر و پایی بودم که به سیل افتادم چون که می‌رفت مرا هم به دل دریا برد». بیشتر یک اتفاق بود و من نقش کمرنگی در این اتفاق داشتم اما مادرم خیلی دوست داشت که من طلبه بشوم و برای امام حسین(ع) روضه بخوانم. البته من در دوره راهنمایی با یک روحانی بزرگوار به نام حاج آقا حسینی آشنا شدم و مجذوب شخصیت ایشان شدم که در انتخاب این راه بی‌تاثیر نبود.

 

راهنما

هشت + 8 =

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است