بروزترین » گالری عکس » حمید بقایی کیست / سوابق حمید بقایی / بیوگرافی حمید بقایی

حمید بقایی کیست / سوابق حمید بقایی / بیوگرافی حمید بقایی

زندگینامه و رزومه حمید بقایی کاندید ریاست جمهوری

حمیدرضا بقایی Hamid Baqai متولد ۱۷ فروردین ۱۳۴۸ در همدان و سیاست‌مدار ایرانی است که معاون اجرایی رئیس‌جمهور ایران در دولت دهم بود. وی رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری (از سال ۱۳۸۸ تا ۱۳۹۰۰) و دبیر «شورای عالی مناطق آزاد کشور و ویژه اقتصادی» بوده است. او دارای مدرک تحصیلی فوق لیسانس جغرافیای سیاسی می‌باشد.

حمید بقایی معاون اجرایی محمود احمدی نژاد در دولت های نهم و دهم برای حضور در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اعلام کاندیداتوری کرد

حمیدبقایی کیست؟

رزومه کاری بقایی از همراهی اش با «اسفندیار رحیم مشایی» کلید می خورد. او در اوایل دهه هشتاد به دعوت رحیم مشایی در رادیو تهران مشغول به کار شد. پس از شهرداری شدن احمدی نژاد هم در معیت رحیم مشایی به سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران رفت.

وقتی هم که احمدی نژاد درسال 84 گوی ریاست جمهوری را از رقبایش ربود به دولت کوچ کرد. اولین سمت او در دولت نهم معاونت سازمان میراث فرهنگی در زمان ریاست مشایی بود. نقش مشایی در همراهی احمدی نژاد که پر رنگ تر شد، او هم رفته رفته به جرگه معتمدان احمدی نژاد پیوست. بقایی ابتدا جایگزین مشایی در سازمان میراث فرهنگی شد، بعد دبیر شورای هماهنگی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی و از اواسط عمر دولت دهم احمدی نژاد هم با حفظ سمت هایش به معاونت اجرایی و سرپرست نهاد ریاست جمهوری گماشته شد.

راهنما

17 − 9 =

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است