بروزترین » گالری عکس » سریال یحیی / داستان و عکس پشت صحنه بازیگران سریال یحیی

سریال یحیی / داستان و عکس پشت صحنه بازیگران سریال یحیی

عکس نازنين فراهانی بازیگر نقش حلما در سریال یحیی

داستان و عکس پشت صحنه بازیگران سریال شکوه یک زندگی (1) داستان و عکس پشت صحنه بازیگران سریال شکوه یک زندگی (2)

«یحیی»، عنوان مجموعه‌ای از گروه فیلم و سریال شبکه دو سیما است که در ۱۵ قسمت، ۴۵ دقیقه‌ای با پشت سر گذاشتن ۳۰درصد از تصویربرداری، در شمال کشور و ارتفاعات جنگلی و برفگیر روستاهای رودبار و غریب محله از توابع شهر بهشهر به کار خود ادامه می‌دهد.

به گزارش ایسنا، قصه‌ی این مجموعه در فضای دهه ۶۰ هجری شمسی در یکی از روستاهای استان مازندران روایت شده و حدود ۸۰ درصد از داستان متعلق به دوران دفاع مقدس به‌ویژه مقارن با زمان انجام عملیات خیبر طراحی و پایه‌ریزی شده است.

در این مجموعه بازیگرانی چون بیتا سحرخیز، نازنین فراهانی، عبدالرضا اکبری، مریم کاظمی، حسام محمودی، مزدک رستمی، سوگل طهماسبی، کوروش سلیمانی، الهام جعفرنژاد، طوفان مهردادیان، مینا نوروزی فر، ساقی زینتی، مهری آل آقا و تعدادی دیگر بازیگران استانی مازندران امیر بابازاده در نقش عباس، سید حسن حسینی، نیلوفر غلامی، سید ابراهیم عمادی، سعدالله ولی زاده، رجبعلی بریمانی، منوچهر عموزاد، امیر قلی‌پور، محمدجواد رحمانی آلاشتی، ماهروز نژادی، حمیدرضا بختو، برهام اخلاقی، ایمان توکل به ایفای نقش می‌پردازند.

داستان و عکس پشت صحنه بازیگران سریال شکوه یک زندگی (3)

روایت « سریال یحیی » به کارگردانی رضا بهشتی و تهیه‌کنندگی امیرعباس کنی در فضای سال‌های ۱۳۴۶ تا ۱۳۶۲ در سه مقطع زمانی آغاز شده و پیگیری خواهد شد.

گروه سازنده پس از سپری شدن روزهای تولیدی در آذر ماه، در این روزها وارد خانه پدری نارگل در روستا شده و داستان به سال ۴۶ رسیده است. زمانی که نارگل تنها ۱۰ سال دارد و مادرش از دنیا رفته و تنها دختر ناصر خان احساس تنهایی می‌کند و بسیار غمگین است.

ناصرخان که نقش او را عبدالرضا اکبری ایفا می‌کند در پی ایجاد آرامش و تقویت روحیه‌ی امید به زندگی و آینده، برای تنها دخترش نارگل است. از طرفی شهلا (مریم کاظمی) و شهروز (مزدک رستمی) خواهر و برادری که مورد مهر ناصرخان قرار دارند، فرصتی پیدا کرده‌اند تا در این دوره و با توجه به تنهایی و غم نارگل، به ناصرخان و زندگی او، بیش از پیش نزدیک شوند.

داستان و عکس پشت صحنه بازیگران سریال شکوه یک زندگی (4)

در این لوکیشن که حدود ۱۰ روز تصویربرداری پیش‌بینی شده روایت سال‌های ۴۶ و ۵۶ به تصویر کشیده خواهد شد.

نسخه اولیه فیلمنامه‌ی این مجموعه به قلم شعله شریعتی نوشته و مرجان اشرفی زاده، فیلمنامه نهایی را به نگارش درآورده و مسئله « سریال یحیی »، در تکریم همسران شهدای جاویدالاثرهایی است که با استقامت و امیدواری برای رسیدن خبر و نشانه ای از عزیزانشان،‌ سالها به تنهایی بار زندگی خود و فرزندانشان را به دوش کشیدند و در اصل آنها بودند که شکوه یک زندگی را به عرصه نمایش گذاشتند.

برخی از همکاران در این مجموعه تلویزیونی عبارتند از:

نویسنده فیلمنامه اولیه : شعله شریعتی، نویسنده فیلمنامه نهایی : مرجان اشرفی زاده، کارگردان: رضا بهشتی، مجری طرح: مسعود انتظاری، مدیر برنامه ریزی: بهرام ملکی علوی، دستیار کارگردان: محمد عزیزی، منشی صحنه: سحر عقیقی، طراح صحنه و لباس: علی مربی، طراح چهره پردازی: مهرداد قلی پور، مدیر تصویربرداران: عبدالله عبدی نسب، مدیر صدابرداری:عبدالرضا حیدری، مدیر تولید: محمود ریحان صفت ، ساخت موسیقی : امیر رجب، کارگردان پشت صحنه: علی نعمت اللهی، عکاس مهرزاد خلیقی، روابط عمومی: محدثه نعمتی.

راهنما

سه × یک =

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است