بروزترین » پزشکی و سلامت » عوارض قرص سفالکسین 500 + موارد مصرف سفالکسین Cefalexin

عوارض قرص سفالکسین 500 + موارد مصرف سفالکسین Cefalexin

موارد استفاده کپسول سفالکسین 500 / Cefalexin

 

 

اطلاعات ارائه شده در این بخش، از منابع پزشکی مختلف گردآوری شده است و این سایت مسئولیتی در قبال آن ها ندارد. لطفاً قبل از مصرف هر نوع دارو با پزشک متخصص مشورت نمایید.

کپسول سفالکسین برای درمان بسیاری از بیماری های باکتریایی مورد استفاده قرار می گیرد. کپسول سفالکسین به گروهی از آنتی بیوتیک ها(چرک خشک کن ها) به نام سفالوسپورین ها تعلق دارد. این گروه دارویی موجب توقف رشد باکتری ها می گردد. در بارداری  دوران شیردهی عوارض گلو درد عفونت دندان عفونت لثه سرماخوردگی  آنتی بیوتیک برای عفونت دندان  جوش صورت اسهال اسکال دارویی  آنتی بیوتیک  آموکسی سیلین  زن باردار  دوران بارداری

توجه داشته باشید که این دارو برای درمان عفونت های ویروسی کاربردی ندارد. به عبارتی آنتی بیوتیک ها موجب درمان عفونت های ویروسی(نظیر آنفولانزا و سرماخوردگی) نمی گردند.

داروی سفالکسین همچنین برای پیشگیری از عفونت هایی که ممکن است به دنبال عمل های جراحی و دندانپزشکی رخ دهد نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

نحوه مصرف سفالکسین 500 چیست (CEPHALEXIN 500MG)

کپسول سفالکسین به صورت خوراکی همراه یا بدون غذا خورده می شود. همچنین پزشک شما ممکن است این دارو را هر 6 ساعت برای شما تجویز نماید.

در صورتی که شما از شربت سفالکسین استفاده می کنید حتما آن را قبل از مصرف خوب تکان دهید. توجه داشته باشید که دوز داروی مصرفی وابسته به میزان پاسخ دهی شما و همچنین شدت بیماری شما می باشد.

آنتی بوتیک ها زمانی بهترین اثر را می کنند که سطح خونی آن ها ثابت باشد. بنابراین به شما توصیه می گردد که داروی خود را به صورت منظم و همچنین سر وقت مصرف نمایید. به شما توصیه می گردد که تمامی کپسول های سفالکسینی که توسط پزشکتان برای شما تجویز شده است را مصرف نمایید.

به خاطر داشته باشی که طول مدت درمان و دوز تجویز شده کپسول سفالکسین برای هر فرد و همچنین بر اساس بیماری وی متفاوت است. لذا از تعارف کردن داروی خود با دوز سرخود به دیگران جدا پرهیز نمایید. توجه داشته باشید که دوز سفالکسین تجویز شده بر اساس بیماری، سن و وزن افراد متفاوت است. همچنین شما بایستی این دارو را کاملا مطابق با دستور پزشک خود و به طور کاملا دقیق طبق دوره درمان توصیه شده به خود مصرف نمایید تا حداکثر سود آن را ببرید. قطع زود به هنگام داروی شما موجب عود بیماری شما می گردد.

عوارض جانبی کپسول سفالکسین 500 چیست؟(CEPHALEXIN SIDE EFFECTS)

کپسول سفالکسین نیز مانند هر داروی گیاهی و صنعتی دیگر می تواند عوارضی به همراه داشته باشد. البته توجه داشته باشید که این عوارض جانبی نادر هستند. با این وجود شایعترین عوارضی که ممکن است به دنبال مصرف کپسول سفالکسین شاهد آن ها باشیم عبارتند از:

  • تهوع
  • استفراغ
  • اسهال
  • مشکلات گوارشی

این عوارض معمولا نادرند و خود به خود نیز بهبود می یابند. در صورتی که این علایم پایدار و یا بسیار آزار دهنده بودند حتما پزشک خود را در جریان ماجرا قرار دهید. در نظر داشته باشید که پزشک شما این دارو را برای شما تجویز نموده است چون می دانسته شما از مصرف این دارو سود بیشتری نسبت به عوارض آن می برید. با این وجود در صورتی که عوارض برای شما بسیار آزاردهنده می باشد پزشک خود را از موضع با خبر سازید.

راهنما

2 × دو =

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است